NFT Dünyasında Yaşanan Son Gelişmeler

NFT Dünyasında
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NFT dünyasında yaşanan son gelişmelere baktığımızda, Mattel’in bir NFT pazarıyla uzun yıllar sürecek işbirliğine imza attığını, Mastercard, kullanıcılarının kartlarıyla hızlı bir şekilde NFT satın almalarına izin verme planını detaylı bir şekilde açıkladık.

Mattel ve Cryptoys, NFT Dünyasında Uzun Yıllar Sürecek Anlaşma İmzaladı

Tanınmış bir oyuncak markası olan Mattel, Barbie ve Hot Wheels gibi markalarını metaverse içinde oynanabilir NFT’ler olarak göstermek için NFT pazar yeri Cryptoys ile işbirliği yaptığını açıkladı.

Oyuncak şirketinin başkanı Richard Dickson, meta veri deposu alanlarında markanın şansı olduğunu düşünüyor.

Oyuncaklar, şirket tarafından formüle edilen diğer oyunlarda olduğu gibi OnChain Studios tarafından inşa edilen, Cryptoys metaverse’inde yer alacak.

Ayrıca Mattel, 2021’de bir Hot Wheels NFT koleksiyonu yayınlamak için Wax blockchain ile işbirliği sağlayarak NFT alanına giriş yaptığını duyurdu.

Mastercard Kullanıcıları NFT’lere Doğrudan Yatırım Yapabilecek

NFT dünyasında

NFT dünyasında aktif olanlar bilirler ki, NFT satın almak isteyen insanların ilk önce ellerindeki nakiti kripto paraya dönüştürmeleri gerekiyor. Finansal hizmetler şirketi Mastercard, kripto satın alma işlemi olmadan 2,9 milyar kart sahibinin direkt olarak NFT yatırımı yapmasına izin vererek bunu değiştirmeyi planlıyor.

Apocalyptic Apes Yöneticisi Bill Starkov

Apocalyptic Apes yöneticisi Starkov, Bored Ape Yacht Club (BAYC) sahiplerinin “maymun NFT’lerini pazarlanabilir kullanım için lisanslayarak” kazanç sahibi olabileceklerini açıkladı. Starkov, diğer koleksiyonların da bunu yapabileceğini belirtti.

Ayrıca, Bill Starkov’un geçtiğimiz hafta Cointelegraph’a NFT sahiplerinin NFT’lerini yayınlayarak milyonlarca para kazanacağını bildirdiğini de söyleyebiliriz.

Kripto Piyasasındaki Düşüş Nedeniyle NFT Koleksiyonlarının Fiyatı Ucuzluyor

NFT dünyasında

Son zamanlarda kripyo paraların düşmesiyle beraber, tanınmış NFT koleksiyonları BAYC ve CryptoPunks’ın taban fiyatlarında bir düşüş yaşandı. Bored Ape Yacht Club NFT’leri, 153.7 ETH’den 74 ETH’ye düştü. Öte yandan CryptoPunks NFT’lerinin, 123 ETH’lik ATH fiyatından 48 ETH’ye düştüğü görülüyor.

NFT dünyasında, NFT’lere yatırım yapan insanların gün geçtikçe, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve CryptoPunks gibi tanınmış koleksiyonların fiyatlarındaki düşüş ve artış hakkında daha fazla bilgi ve analize ulaştığını söylemek mümkün.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NFT Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!