Kripto Pazarının En Güçlüsü: Blockchain Oyunları

blockchain oyunları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain oyunları, DappRadar’ın Mayıs ayı Endüstri Raporuna göre sektördeki düşüşe rağmen en fazla direnen kripto kategorisidir.

Blockchain Oyunları

Blockchain tabanlı oyunların normal oyunlardan pek farkı yoktur. Diğer oyunlardan farkı oyun için itemler kullanılmasıdır. Bu itemlere ERC-721 token adı verilmektedir. Oyuncuların oyun içerisinde elde ettiği itemler birer ERC-721 token olarak blockchainde yer alır.

Blockchain Tabanlı En Popüler Oyunlar

blockchain oyunları

Axie Infinity, The Sandbox, CryptoKitties, My Crypto Heroes, Splinterlands, Crypto Dynasty en popüler oyunlar olarak bilinmektedir.

DappRadar Analizi

DappRadar, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve değiştirilemez tokenlerin (NFT) Mayıs ayında bir önceki aya göre %5’lik düşüş yaşamasına rağmen sektörün dayanıklılığının açık olduğunu belirtti.

Diğer platformlardaki oyunlar ile kıyaslandığında Blok zincir oyunları, oyuncuların yüksek ölçüde tercih ettiği platform olarak bilinmeye devam ediyor.

blockchain oyunları

DappRadar, bu olayın sektör için yükseliş momentumunun devam edip daha da artabileceğini belirtti.

Kripto tabanlı oyunlara olan ilginin bir örneği olarak DappRadar raporunda, Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT topluluğunun oyna-kazan (P2E) projesi olan Otherside, yalnızca Mayıs ayında 760 milyon dolar kazandığını açıkladı.

DappRadar, projeden elde edilen 850 milyon dolarlık bu devasa gelirin, Mayıs ayı metaverse NFT’leri için şimdiye kadarki en yüksek gelir olduğunu söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
1
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 16 Haziran 2022, 16:59

    […] Kripto Pazarının En Güçlüsü: Blockchain Oyunları […]

    Cevapla
Giriş Yap

NFT Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!